Vatandaşlık Ders Notları
Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Evrakları
Dosyaları Görmek İçin Tıklayın

» Bu bölümde 8.sınıf Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Dersi Ünitelerine ait konu anlatımları, ünite etkinlikleri, konu etkinlikleri, ünitelerle ilgili video anlatımları, ünitelere ait konu ve ünite testleri, fotoğraflar, Video ve Powerpoint slâyt sunumları, sınav uygulamaları ve sınav cevap anahtarları yer almaktadır.

» Bu bölümde ve site genelinde yapılan güncellemeler sitenin üst bölümünde bulunan Duyuru bölümünden düzenli olarak duyurulmaktadır.

» Derslerde Aksi belirtilmedikçe öğrenciler kendi sınıflarına ait alanlarda konu anlatımları, konu ve ünite etkinliklerinden sorumludurlar, Testler, video, fotoğraf ve Powerpoint sunumlarından derslerde duyuru yapılmadıkça sade gerekli gördüklerinde faydalanabilirler.

» Sitede farklı formatta farklı uzantılarda belgeler yer almaktadır, bu nedenle burada belirttiğim programları temin ederseniz siteden sorunsuzca yararlanabilirsiniz.

Siteden sorunsuzca yararlanabilmeniz için gerekli programlar;
1 – Microsoft Office, Tercihen 2007 ve üstü bir sürüm. (Word, Excel, Powerpoint gibi Office belgelerini açmak için gerekli)

2 – Adobe Acrobat Reader, Tercihen 9 sürüm üstü bir sürüm (PDF Uzantılı belgeleri açmak için)

3 – Codec Pack, (Farklı formatlarda sıkıştırılmış videoları izleyebilmek için)

4 – Flash Player Active X, Sitede sınıfınıza ait alanı görebilmeniz için gerekli bir eklentidir.

5 – Microsoft Office Uyumluluk Paketi, Eğer bilgisayarınızda Microsoft Office 2007 den daha düşük bir sürüm Office kurulu ise bu durumda yeni sürüm Office belgelerini eski sürüm Microsoft Office Programlarıyla açamazsınız, bu sorunu düzeltmek için bu uyumluluk paketini kurmak zorundasınız. Bu gerekli programlardan PDF Açıcı, Flash Player Active X ve Office uyumluluk paketi programlarına ait yükleme linklerini Bu konunun alt bölümünde bulabilirsiniz.

Uyarı: bu bölümden indirilecek her türlü evrakın izinsiz çoğaltılıp kullanıldığı tesbit edildiği takdirde gerekli yasal işlem yapılacaktır.

© Atila Bezirkan

Bu bölüm üstte sınıfınıza ait bölüm içerisinde yer alan farklı formatlarda hazırlanmış belgeleri açmak istediğinizde karşılaşabileceğiniz muhtemel sorunların çözümüne yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır.Eğer bu bölümlerde belirtilen sorunlardan biriyle karşılaşırsanız Sorunun çözümü için tavsiye edilen çözüm önerilerini uygulayın.

Eğer sınıfınıza ait alanda herhangi bir içerik göremiyorsanız sebebi bilgisayarınızda Flash Player’ın yüklü olmaması olabilir. Flash Player eklentisi bilgisayarınızda yüklü değilse siteden yararlanamazsınız. Bu gibi bir durumla karşılaşıyorsanız yandaki Logoya tıklayıp Flash Player eklentisini yükleyebilirsiniz.

Adobe Acrobat Reader DownloadBlok’tan indireceğiniz bazı belgeler pdf formatındadır, bu tür dosyaları açabilmeniz için gerekli program Adobe Acrobat Reader programıdır. Eğer bilgisayarınızda bu program yüklü değilse alttaki logoya tıklayarak açılan listeden sisteminize uygun olan versiyonu seçip indirebilir ve bilgisayarınıza kurup PDF leri görüntüleyebilirsiniz.

Office Uyumluluk Paketi DownloadEğer bilgisayarınızda Office 2007 veya 2010 yüklü değilse, daha eski 2003 Office yüklüyse bazı Word, Excel ve Powerpoint belgelerini açamayabilirsiniz.Eğer Office 2003 yüklü bir bilgisayarda bu belgeleri açmak isterseniz öncelikle alttaki logoyu tıklayıp açılan sayfadan Office uyumluluk paketini indirip kurmanız gereklidir.

Codec DownloadEğer bilgisayarınızda Farklı formatlarda sıkıştırılmış videoları açacak bir kod çözücü Codec Paketi yüklü değilse, bazı video ve ses dosyalarını açamayabilirsiniz. Böyle bir sorunla karşılaşırsanız bu dosyaları açmak için öncelikle yandaki logoyu tıklayıp açılan sayfadan bir Codec paketi indirip kurmanız gereklidir.

Top

TwitterFacebookTechnorati FavoritesLinkedInMySpaceDeliciousBlogger PostBox.netBitty BrowserWordPressPrintFriendlyPrintShare

Kategoriler

 

Ekim 2012
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« Eyl   Ara »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
��